19 Mayıs 100. Yıldönümünde Coşkuyla Kutlandı

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter takımının gösterisi ile başladı.
2020-01-24 18:14:05
19 Mayıs 100. Yıldönümünde Coşkuyla Kutlandı

Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda yapılan kutlama programına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter takımının gösterisi ile başladı.

Sporcu öğrenciler tarafından Vali Dr. Ozan Balcı’ya bayrak takdim etmesi ile devam eden kutlamalarda, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ve şiirlerinin ardından Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Programda Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinin ardından Atabarı gösterisi yapıldı. Karate, taekwondo, judo yapan sporcular ise hünerlerini sergileyip heyecanlarını paylaştı.

“Spor Tokat Meyvelerini Veriyor”

Gösterilerin ardından Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat projesi kapsamında çeşitli branşlarda yapılan etkinliklerde dereceye giren 330 sporcuya ödüllerini vererek, her bir sporcuyu başarılarından dolayı tebrik etti. Günün anısına Spor Tokat sporcuları ile fotoğraf çektirdi. 

Program sonunda bütün katılımcılar Tokat’ın yöresel halk oyunlarını oynadı. Vali Dr. Ozan Balcı, Folklor ekibinin isteği üzerine halaya eşlik etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümünde, birlik ve beraberlik içerisinde çoşkuyla gerçekleştirilen törende emeği geçen herkese ve etkinliklerde yer alan öğrencilere teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...