BAŞÇİFTLİK OKUMA KÜLTÜRÜ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde “Okuma kültürü 1. Ödül törenleri” yapıldı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı “Kitap Tokat” Projesi kapsamında Başçiftlik’te bulunan tüm resmi ve özel okullarda eğitim gören öğrencilerin katıldığı kitap okuma yarışmaları değerlendirilerek öğrencilere ödülleri verildi.
2021-10-16 17:55:53
BAŞÇİFTLİK  OKUMA KÜLTÜRÜ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde “Okuma kültürü 1. Ödül törenleri” yapıldı. 

Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yavuz, “Bireyde okuma farkındalığı;  okuma mekânlarının olmasına, kitaba kolay erişebilmesine,  nitelikli kitaplara ve hayatın her alanında okuma materyali ile karşılaşmasına bağlıdır.   Okuma ortamları,  öğrencilerin sosyokültürel başarılarını ve akademik başarılarını da arttırır. Bizler çocuklarımıza okuma kültürünü oluşturmak için bütün imkanlarımızı kullanacağız.” dedi
Programda Şehit Murat Kılınç Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla Karamut’un seslendirdiği şarkılardan sonra ödül törenine geçildi.

1.Kategori: Ana Sınıfları ile İlkokul 1-2-3.4 sınıflar , 2.Kategori: Ortaokul 5-6-7-8. sınıflar, 3.Kategori: Ortaöğretim 9-10-11 ve 12. sınıflar halinde değerlendirilmektedir.
Maddi ödül, başarı sertifikası ve madalyanın verildiği törene; Başçiftlik kaymakamı,belediye başkanları,kurum amirleri , öğretmenler ,öğrenciler ve veliler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...