BAŞÇİFTLİK'TE POLİS ÖĞRENCİLERE EKMEK(!) DAĞITTI.

Covit-19 pandemisi kapsamında okulların kapalı olmasından dolayı öğrencilerin evde kalması gerekiyor. Ancak öğretmenlerinin verdiği kitapları bitiren Başçiftlik İlk ve ortaokulu öğrencileri ekmek gibi su gibi ihtiyaçları olan yeni okunacak kitaplara ihtiyaç duydular.
2021-10-16 17:24:04
BAŞÇİFTLİK'TE POLİS ÖĞRENCİLERE EKMEK(!) DAĞITTI.

İMDATLARINA POLİS YETİŞTİ

Başçiftlik ilk ve ortaokulu yöneticisi ve  öğretmenler Mehmet Sarıoğlu ve Hidayet Ünsal  covit 19 pandemisi kapsamında evde kalan öğrencilere kitap ulaştırılması için proje başlattılar.Sokak sokak ev ev herkese ulaşan Başçiftlik polisinden yardım istediler.
 Başçiftlik Emniyet amiri Necmettin Budancamanak Başçiftlik halkının tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.Ekmek gibi su gibi çocuklarımızın ihtiyacı olan kitaplarında çocuklarımıza ulaştırılmasında aktif şekilde katılacaklarını belirtti.
Başçiftlik ilkokulu ortaokulu müdür vekili Cengiz Şahin ,öğretmenler Hidayet Ünsal ,Mehmet Sarıoğlu, Polis memurları Kerim Keleş ve Gökhan Daş ortak hareket ederek kısa sürede kitapları öğrencilere ulaştırdılar.
Proje hakkında bilgilendirme yapan Okul müdür vekili Cengiz Şahin ;
“Kitap Tokat Kapsamında Tokat valimiz Sayın Ozan Balcı Kütüphanemize güncel 1500 kitap göndermişti.Öğrencilerimize ilk etapta 5 er kitap vermiştik.Tekrar okulların açılması uzatılınca kitap ihtiyaçları doğdu.Öğretmen arkadaşlarla çocukların kitap okuması için çözümler üretmeye başladık.Emniyet amirimiz Necmettin Budancamanak Bey evlere götürdüğümüz ekmek gibi çocuklarımızın ihtiyacı olan kitaplarında ulaştırılmasında seve seve yardımcı olacaklarını belirtti.Çocuklarımızın tedbirler konusunda daha bilinçli olduğunu belirterek Valiliğimizin  Kitap Tokat  projesinede katkı sağlamış olacaklarını belirtti.
Birer hafta arayla dörder kitap ulaştırmaya başladık.Köylerimizede ulaşmaya çalıştık.Öğrencilerimize covit-19 tedbirleri konusunda ailelerine yardımcı olmalarını, tedbirlere uymaları konusunda  ve Eba tv hakkında bilgilendirmeler yapıldı.Öğrencilere birebir ulaşmamız ve kitaplarını takip etmemiz öğrencilerimizi ziyadesiyle memnun etti.Daha istekli ve gayretli okudular.
Covit -19 kapsamında evde kaldığımız bu günlerde ekmek gibi ruhumuzun ihtiyacı olan kitap dağıtım konusunda istekli ve gayretli  şekilde yardımcı olan Emniyet amirimiz Necmettin Budancamanak ve polis memurları Kerim Keleş ve Gökhan Daş a, öğretmen arkadaşlarım Mehmet Sarıoğlu ve Hidayet Ünsal a  teşekkür ederim.Ayrıca Tokat Valimizin  Kitap Tokat Projesine verdiği destek sayesinde güncel ve okumayı sevdirici kitapları ulaştırmasından dolayı minnettarız. ”
Yaşadığımız pandemi tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olunca ekmek almaya koşanların olduğu günümüz toplumunda ekmek gibi ihtiyacımız olan ruhumuzu doyuracak kitapları ulaştırmaya çalışan öğretmenlerimize ve Polisimize teşekkür ediyoruz.


Haber/ tokatpress.com - Erdal Karakaş

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...