Desteğe ihtiyacı olan gençler için örnek proje

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından desteğe ihtiyacı olan gençler için başlatılan örnek proje kapsamında kursiyerler, eğitimlerine devam ediyor. Kursu tamamlayan gençler, aldıkları eğitimler doğrultusunda istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılacak.
2020-10-28 00:15:21
Desteğe ihtiyacı olan gençler için örnek proje

Gaziosmanpaşa Belediyesi, hayata geçirdiği örnek proje ile desteğe ihtiyacı olan ve çeşitli nedenlerle eğitimlerine ara vermek durumunda kalmış gençlere umut oldu. 14 - 18 yaş aralığındaki gençlerin yeniden topluma kazandırılmasının hedeflendiği proje kapsamında eğitime alınan gençler, bir yandan sosyalleşiyor diğer yandan meslek öğreniyor. Kurs sonrası istihdam edilen gençler yeniden topluma kazandırılacak.
“Gençlere Örnek Olmak İçin Projenin Devamını Sağlamak İstiyoruz”
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Usta, “Burada çeşitli nedenlerle desteğe ihtiyacı olan gençlerimiz var. Bunlar okurken, çalışırken bir anda hayattan kopmuş gençler. Bunların hem ailesiyle olan bağlarını güçlendirmek hem de okula yeniden dönmelerini sağlamak, en önemlisi topluma kazandırmak ve hayata tutunmalarını sağlamak bizi mutlu ediyor. Böyle anlamlı bir projede öncülük yapmak, gençlerimizin bu işte örnek olmasına katkı sağlamak bizleri mutlu ediyor. Bu projeyi önemsiyoruz ve devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi.
“Okumak İstememiştim Ama Sonra Pişman Oldum Ve Kursa Yazıldım”
Maddi yetersizlikten dolayı okuldan ayrılmak zorunda kalan 15 yaşındaki E. Ç., “Ortaokuldan mezun olduktan sonra büyük bir işsizlik krizine girdim. İşe ihtiyacım vardı ve devletin böyle bir şey yaptığını duyunca hemen başvuru yaptım. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve hocalarımızın gayretiyle sertifika aldım. Eğitime ara vermek istememin sebebi okumak istememiştim. Sonra çok pişman oldum ve daha sonra kursa tekrar gelmek istedim. Şu anda çok iyiyim ve gayet başarılı bir çalışma olmuş” diye konuştu.
“Maddi Yönden Sıkıntı Çeken İnsanlar Suça Ve Her Şeye Bulaşabiliyor”
Maddi yönden sıkıntılar yaşadığı için 6’ncı sınıftan ayrılmak zorunda kalan 19 yaşındaki F. F., “Ben arkadaş çevresine uydum. Zaten maddi yönden çektiğimiz sıkıntılarda var. Maddi yönden sıkıntı çeken insan zaten her şeye bulaşabiliyor. Ben arkadaşlarımıza yapmamalarını öneriyorum. Çünkü Allah büyüktür hep dua etsinler, yeteri kadar mücadele etsinler. Onlarda bir gün başarabilir. Gençlere suç işlememelerine ve okumaları noktasında tavsiyelerde bulunabilirim” şeklinde konuştu.
Öte yandan, yeni gruplarla devam edecek projede, yaklaşık 120 gence yönelik verilecek Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri eğitimleri sonrasında gençler, Gaziosmanpaşa’da devam eden kentsel dönüşüm projelerinde istihdam edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...