DSP Gn.Bşk.Adayı Alpay: Ecevit ile simgeleşen değerlere sahip çıkacağım

DSP Genel Başkan Adayı gazeteci-yazar Hüseyin Alpay, “Bülent Ecevit ismiyle simgeleşen değerleri savunmaktan asla geri durmayacağız, kurduğu partide siyaset yapmaktan şeref duyuyoruz.” dedi.
2020-05-31 22:13:33
DSP Gn.Bşk.Adayı Alpay: Ecevit ile simgeleşen değerlere sahip çıkacağım

DSP’nin 15 Aralık’ta gerçekleşecek Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan Gazeteci Hüseyin Alpay ve beraberindeki heyet, DSP Kurucu Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Bülent Ecevit’i ölüm yıldönümünde kabri başında andı. Alpay ve beraberindekiler Devlet Mezarlığı’ndaki Ecevit’in kabrine çelenk bırakarak dua ettiler.

Burada bir konuşma yapan DSP Genel Başkan Adayı gazeteci Hüseyin Alpay, “Demokratik Sol Parti’nin kurucu lideri Mustafa Bülent Ecevit’i, aramızdan ayrılışının 13. yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz. Türkiye’de yıllarca başbakanlık yapmış, ülkenin en buhranlı günlerinde demokratik kazanımlarımızı ve ülkemizin çıkarlarını korumak adına, partisinin oy kaybetmesi pahasına ilkelerinden vazgeçmemiş bir liderin, Kıbrıs Fatihi’nin adıdır Mustafa Bülent Ecevit… Kendisine söz veriyoruz: Partimizi yeniden ayağa kaldıracak, yeniden iktidara getireceğiz.” diye konuştu.

“Kurultayda yaşanacak değişimle DSP yeniden alternatif parti olacak”

Ecevit’in, partisinin çıkarlarını ve siyasi ikbalini milletinin çıkarlarının gerisinde tutarak ömrü boyunca Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin yanında olduğuna vurgu yapan Alpay, “Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz 1946 yılından sonra Türkiye’de solu iktidar yapan lider Bülent Ecevit’tir. Liderlik mekanizmasını ekip ruhu ve örgütsel çalışmayla işlevsel hale getirmiş olan ebedi liderimiz Ecevit, evrensel ve milli değerleri harman ederek içselleştirdiği politikalarıyla solu Türkiye’de defalarca iktidara taşımıştır. DSP olarak yaşadığımız güçlüklere, siyasal engellemelere ve her türlü aleyhimizde olan girişimlere rağmen, yapılacak kurultayımızda yaşanacak değişimle kısa sürede derlenip toparlanacak ve yeniden alternatif parti olacağız.” ifadelerini kullandı.

Alpay, konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

“Bu ülkenin ilk ve tek şair başbakanıydı... Üslûbunu hiç bozmadı, ilkelerinden asla vazgeçmedi. Bölücülerden hep uzak durdu, üç beş oy uğruna hainlere prim vermedi. Partisinin bölünmesine bile aldırmadan, Amerikan emperyalizmine hayatı boyunca karşı çıktı. 'Atatürk’ten sonra Türkiye topraklarına toprak katan lider' olarak tarihe geçti. Yaptıklarını hiçbir zaman reklam ve propaganda malzemesi yapmadı, milli bir görev olarak saydı. Kurduğu partide siyaset yapmaktan şeref duyuyorum. Bülent Ecevit ismiyle simgeleşen değerleri savunmaktan asla geri durmayacağız. Nur içinde yat başbakanım, mekânınız cennet olsun.”

DSP Genel Başkan Adayı Hüseyin Alpay’ın Bülent Ecevit’in kabir ziyaretine Çevre Eski Bakanı Fevzi Aytekin de iştirak etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...