Gazilerin Yarım Asırlık Örnek Dostluğu

Kıbrıs Gazileri Mehmet Karaman ve Hurşit Çakmak 46 yıldır her gün beraberler
2021-10-16 18:37:03
Gazilerin Yarım Asırlık Örnek Dostluğu

1974 Kıbrıs Barış Hareketına Katılan Gazi Mehmet Karaman ve Gazi Hurşit Çakmak harekatın bitiminden sonra 3 Kasım 1974 tarihinde Türkiye ye döndükten sonra bir araya geldiler ve o günden sonra hiç ayrılmadılar.
tokatpress.com haber sitesine konuşan Gaziler Kıbrıstan döndükten sonra bir araya geldik o gün bugündür beraberiz sadece uyurken ayrıyız 46 yıldır bir birimizi hiç kırmadık hiç incinmedik bir gün görüşmediğimiz gün olmadı Mağazaya gider Aynı elbileleri alırız sabah evden çıkmadan telefonlaşır ne giyeceğimize karar verir aynı elbiseler ile çarşıya çıkar günü bitirene kadar beraber vakit geçiririz dediler.

Kıbrıs'ı Çok Özledik Ölmeden Birkez Daha Görmek İstiyoruz.
Birbirlerini tamamlayan ruh ikizi olduklarını söyleyen gaziler Kıbrısı çok özlediklerini ve ölmeden oraları son bir kez görmek istediklerini belirttiler.
Kıbrıs Gazileri günümüzdeki dostlukların çıkara dayalı dostluk olduğunu kendilerininkinin kader birliği kadeşlik olduğunu ancak ölüm ayıracağını ve aynı günde bu dünyadan ebediyete gitmeleri içinde her vakit namazda Allaha dua ettiklerini söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...