İki çocuğu yanmaktan kurtardı

Tokat'ta yerel bir gazetenin dağıtım görevlisi Remzi Özyurt , Afgan ailenin evinde çıkan yangında iki çocuğun hayatının kutulmasına vesile oldu.
2020-11-28 04:45:48
İki çocuğu yanmaktan kurtardı

Herkes sıcak yatağında uykuda iken o sabah soğuğunda helal rızkının peşinde idi 

Olay, sabah saat 04.00 sıralarında Alipaşa Mahallesi Buzluk Sokağı'nda meydana geldi. Afgan uyruklu Muhammed Norazi'nin ailesiyle oturduğu iki katlı evde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Aile uykudayken çıkan yangında, alevler kısa sürede bütün evi sardı. Yoğun dumanla uyanan Muhammed Norazi, pencereye koştu. Bu sırada kentteki yerel gazetede dağıtım görevlisi olarak çalışan Remzi Özyurt, yangını görerek eve yaklaştı.

Pencereden gördüğü Özyurt'tan bağırarak yardım isteyen Muhammed Norazi, çocukları Mukaddese (7) ve Ümit Norazi'yi (5) evin ikinci katından Özyurt'a doğru sarkıttı. Gazetece dağıtıcısı Özyurt, çocukları tutarak yere indirdi. Muhammed Norazi de eşi Remziye ile birlikte kapıdan çıktı. Zamanla yarış, çevredeki apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Basın emekçisi Remzi Özyurt: Bu gece saat 04 itibariyle başlayan yangına şahit oldum önce itfaiyeyi aradım daha sonra çocukları üçüncü kattan attılar çok şükür çocukları düşürmeden tuttum ve çocukları karşı binadaki koşusuna teslim ettim itfaiye ve polisler geldiğinde olayla ilgili kısa bilgi verdim bu gün yine ifadeye çağıracaklarını söylediler Allah'u tealâ kimseye böyle bir acı göstermesin dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...