İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat Niksar'a Veda Etti

02 Haziran 2017 tarihinde Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Muzaffer BOLAT, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne geçici görevli olarak atanarak, Tokattaki görevine başlamak üzere Niksar'dan ayrıldı.
2021-10-16 18:12:17
İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat Niksar'a Veda Etti

Kurum çalışanları ve ziyarete gelen okul müdürü, ilçe daire amirleri ve vatandaşlarla vedalaşan Muzaffer BOLAT şu açıklamalarda bulundu.

Niksar kimliğimde doğum yeri olarak yazan, Ortaokul ile Lise (İHL) öğrenimimi yaptığım İlçedir. Bu sebeple de burada çok büyük hevesler ve ideallerle göreve başladım. Ailem ve çocuklarım TOKAT Merkezde oturmasına rağmen; Niksar'ın eğitimine daha fazla katkı sunabilmek için ailemden ve çocuklarımdan ayrı kalarak Niksar'da tek başıma evde kalarak, ailemden verdiğim ödünü Niksar'ın eğitiminin üzerine koymak için çalıştım. 2 yıl 6 aylık süre içerisinde kendi ilçeme  ve geleceğin Türkiyesine hizmet aşkı ile, Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçlarını, genel ilkeler içerisinde gerçekleştirmek için çalıştım. 2023 Eğitim Vizyonu içerisinde hedefe yürümek için gayret ettim. Her zaman toplum menfaatlerini ve ülkemizin çıkarlarını ön planda tuttum. İşimi doğru yaparken, aynı zamanda da doğru iş yapmaya gayret ettim. Görevimle ilgili işimi diğer özel işlerimin üzerinde tutarak, eğitim neferliğimi ibadet aşkı ile yerine getirdim.

Hiçbir gün mesai mennfumu gözetmeden gün oldu, sabahları öğrenci yatağından kalkmadan pansiyonlara denetim ve ziyaretlere gittim. Gün oldu akşamları öğrencilerle beraber sohbet ettim. Bağzen okul personeli okulun kapısını dahi açmadan okul bahçesinde öğretmen ve öğrencileri bekledim. Bağzen taşımalı araçları okul bahçesinde karşıladım. Kantinleri, yemekhaneleri, mutfakları, kazan dairelerini... eğitim öğretim ve öğrenci davranışlarının olumlu gitmesi için yapmam gereken işleri yaptım. Bütün bu işleri yaparken de: tarafsızlık, eşitlik, adalet, devlete sadakat, toplum menfaatleri ilkesinden asla ödün vermedim.

Çok başarılı bir görev yaptığıma inanıyorum. Gönlüm  rahat ve huzurlu olarak da görevimden ayrılıyorum.

Vatanıma ve Devletime karşı sevgi ve sadakatim sonsuzdur. Verilen her türlü görevi yerine getirirken bir ibadet aşkı ile de çalışacağımı beni tanıyan herkes çok iyi bilir.

Görevde bulunduğum 2,5 yıllık süre içerisinde yaptığım hizmetlerden  kısaca bahsedecek olursam;

Göreve başladığım ilk günden itibaren eğitim adına ne yapabilirim? Adına çalışmaya başladım. Başta İlçe Kaymakamımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz geçmiş dönemde görev yapmış eğitimcilerimiz ve çalışmakta olan eğitimcilerimiz ve tüm paydaşlarla ayrı ayrı istişare toplantıları yaparak, İlçemizin durum ve ihtiyaç analizlerini yaptım, yaptığım ihtiyaç analizi sonucu;

1-"HEDEFİME ULAŞMAK İSTİYORUM", "NİKSARDA OKUYORUM" "NİKSARI TANIMAK GEREK".. gibi, yerel ve özgün projelerle asıl amacımız olan eğitimin kalitesini artırmak için çalıştık. Tüm Okul Müdürü, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızla takım ruhu içerisinde eğitim seviyesini yükselttik. Akademik başarıyı her yıl; bir önceki yıla göre puan, yerleştirme sayısı ve nitelikli okul kazanma yönünden daha ileri gitmesini sağlayarak Türkiye ve İl ortalamasının üzerinde, açık ara artarak çıkmasını başardık. 2019 yılında zirveye ulaştık. Öğrencilerimizin daha nitelikli okullarda okuyarak daha iyi meslek sahibi olmalarını sağladık.

2- Niksar Belediye Başkanımız ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, okullarımızın katıldığı eğitim, kültür, spor ve sosyal etkinlere öğrencilerimizin ücretsiz taşınması ile birlikte öğrencilerimizin akademik başarıları ile birlikte; kültür, spor ve sosyal etkinlerde de başarılar elde edilmesini de sağladık.(Satrançta Türkiye ve dünya dereceleri, Oryantiring, Voleybol, Koşu ve Bocce' de Türkiye dereceleri elde edildi.) "NİKSARI TANIMAK GEREK" projesini uygulayarak, öğrencilerin Niksar'ı daha iyi tanımalarını gerçekleştirdik. "NİSMEK" ve "İŞ MAKİNELERİ KURSU" ile istihdam kurslarını gerçekleştirip, çok sayıda vatandaşımızın iş sahibi olmasının önünü açtık.

3- İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığımız ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, bağımlılıkla mücadele ile ilgili çalışmalar yaptık. Okullarımızın ve taşımalı eğitimin daha güvenli şekilde sürdürülmesini sağladık.

4- İlçe Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, bağımlılıkla mücadele, sağlık taramaları ve tedavisi ile ilgili çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin eğitimlerinin daha sağlıklı şekilde sürdürülmesini sağladık.

5- İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, okul bahçelerimize ceviz ve diğer fidanların temini, dikimi ve bakımı için çalışmalar yaptık. "BİN FİDAN OKUL BAHÇELERİ İLE BULUŞUYOR" projesi ile; her yıl 2000'den fazla fidanı okul bahçeleri ile buluşturduk. "10.000. MEŞE PALAMUTU TOPRAKLA BULUŞUYOR" projesi ile; Öğrencilerimize 10.000'den fazla meşe palamudu ve topraklı poşet dağıtarak, toprakla tohumun buluşarak nasıl fidana dönüştüğü eğitimini verip uygulamasını yaptık.

6- İlçe Müftülüğü ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, İmam Hatip okullarımızın mesleki tatbikat yapmalarında işbirliği sağladık. Her Okul Kütüphanemize "1 MEAL, 1 İLMİHAL" konulmasını sağladık.

7- İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği protokolü ile, tüm öğrencilerimizin kütüphaneyi tanıması, üye olması ve aktif yararlanmasını sağladık.

8- Bakanlığımız bütçesi tarafından 1 İlkokul, 1 Ortaokul, 1 Lisemize Z-KÜTÜPHANE kurulmasını gerçekleştirdik. Hayırseverler ve STK katkıları ile, 5 ayrı okulumuzun kütüphanesinin zenginleştirilmesini gerçekleştirdik. Hayır sahiplerinin kitap bağışları ile; her türdeki tüm okullarımızın kütüphanelerinin güncel kitaplarla zenginleştirilmesini sağladık.

9- İlçemizdeki okul ihtiyaçlarını tespit edip, yapımı için yazışmalar yaptık. Bahçelievler İlkokulunun yeni planlamaya, Gökçeli ŞNY İlkokulu/Ortaokulunu (yık/yap) yenileme yatırım programına alınmasına vesile olduk.(Tasarruf tedbirleri sebebi ile başlanamadı.)

10 - Genel Bütçe ve yerel kaynakların yerinde ve tasarruflu kullanımı ile, Okul ve kurumlarımızın fiziki güzelleşmesi, demirbaş eşya ihtiyacı, kütüphanelerin zenginleşmesi, ihtiyaç ve tüketim malzemelerinin tedarikini sağlayarak rahat bir eğitim ortamı oluşturduk.

11- Tokat Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI'nın himayeleri ile il genelinde yürütülen bir birinden değerli projeleri en verimli şekilde uygulayarak okullarımızın spor malzemesi, kitap ihtiyaçlarının giderilmesini, öğrencilerimizin olumlu yönde davranış ve yetenek geliştirmelerini sağladık.

Tüm okul ve kurumlarımız arasında birlik ve beraberlik, kurum kültürü ve iklimi, yardımlaşma ve dayanışma olgusunu gerçekleştirdik.

Hepsinden daha önemlisi asıl görevimiz olan eğitim kalitesini artırmak, öğrenci davranışlarını olumlu yönde geliştirmek ve öğrencilerimizin hayata ve üst öğrenime hazırlananlar için en büyük çabayı gösterdik. Personel ve öğrenci disiplin olaylarını en aza indirdik.

04.02.2010 tarihinden bu güne kadar yaklaşık 10 yıldır, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak bizlere bu görevi nasip eden Allah (cc) hamd, Resulüne salat-ü selam olsun.

Bizi bu göreve layık görerek atamamızı gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığımız yetkililerine teşekkür ediyorum.

Yapılan görev değişikliğinin şahsım, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Geçmişten günümüze kadar Niksar'ımızın eğitimine katkıda bulunan tüm devlet yetkililerimize, Milli Eğitim Müdürlerimize ve tüm eğitim çalışanlarımız ile eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin ümidi gençlerimizin daha iyi bir eğitim, daha iyi bir meslek sahibi olma ve en önemlisi de iyi bir insan iyi bir vatandaş olması için çalıştığımız bu ulvi yolculukta bizlere her türlü desteği esirgemeyen ilçe kaymakamımız Sayın İlhami DOĞAN Bey'e ve önceki dönemlerde görev yapan Kaymakamlarımıza, Tokat Milletvekillerimiz, Sayın Av. Yusuf BEYAZIT'a, Sayın Av. Mustafa ARSLAN'a ve Sayın Av. Özlem ZENGİN'e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ Bey'e Belediye Başkanımız Özdilek ÖZCAN Bey ve ekibine,bizimle uyumlu çalışan Daire Amiri arkadaşlarıma, eğitim işlerini yürütmekte  fedakârlık yapan Okul Müdürü, Öğretmen ve Tüm Eğitim Çalışanlarına, kurumumuzdaki mesai arkadaşlarıma,bize destek olan Niksar halkına teşekkür ediyorum.

Sevilenlerin sevenlere kalmadığını bilerek, sevenlerimizle gönüllerimizin bir olduğunu, dostlukların daimi olacağını belirtiyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...