Niksar Belediyesi Beş Aydır Kültür Mahallesinde ki Arızayı Yapmıyor

Niksar Kültür Mahallesi Yunus Emre caddesinde ki Kanalizasyon patlağının 5 aydır yapılmaması mahalle sakinlerini çileden çıkardı.
2021-10-16 17:33:54
Niksar Belediyesi Beş Aydır Kültür Mahallesinde ki Arızayı Yapmıyor

WhatsApp ihbar hattımıza gelen ihbar üzerine tokatpress.com haber ekibinin yerinde görüp resimlediği kanalizasyon akıntısının halen yapılmadığı ve mahalle sakinlerinin salgın yayma ihtimali üzerine tedirgin olduklarını belirttiler. 

Kültür Mahallesi sakinlerinden Muammer Meydan; Resimlerde de görüldüğü gibi burada Mart ayından bu tarafa ne olduğu belli olmayan bir sızıntı var. Bu sızıntı ile ilgili belediyemize mart ve nisan aylarında defalarca ihbarda bulunmamıza rağmen bir çözüme kavuşturulamadı.
Her ihbarımızda altında bir arabayla iki personel geliyor bakıp gidiyor. Hatta nisan ayındaki son ihbarımızda yine iki personel (biri resmî zabıta görevlisi) geldi ve serzenişte bulunarak “ sorunu çözecekseniz gelin sizden öncede gelip gelip gittiler.”diyerek ayrıca tepkimizde dile getirdik.
Bu pandemi döneminde ne olduğu bilinmeyen bu sızıntının eğer kanalizasyon ise mikrop yayacağım, şayet şebeke suyu ise de israf olacağı konusunda son gelen personel ilede bir küçük atışmamız oldu. Bu girişimlere rağmen soruna bir çözüm bulunamadı.
Son olarak fen işleri müdürüne konuyu ilettik üstelik personelin tutum ve davranışını da sözlü olarak ifade ettik ancak burdan da bir sonuç çıkmadı .
Sözün özü geldik Ağustos ayına yukarıda da belirttiğimiz üzere bu salgın döneminde bu sızıntı bir mikrop kaynağına dönmüş durumda. Gerek sokak hayvanları ve gerekse de sinek vb. Haşereler ile buradan etrafa çeşitli hastalıklara sebep olabilecek mikrop ve/veya virüs yayma tehlikesi ile karşı karşıyayız.
Bu sorundan dolayı gerekli çözüme ulaşamadık ve son bi’çare durumu sizlere iletiyoruz. Mahalle sakinleri olarak bu durumdan oldukça sıkıntılı ve şikayetçiyiz ve bu sorunun biran önce çözüne kavuşturulmasını umut ediyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...