NİKSAR'DA BÜYÜYEN SENDİKA

Şirin Ali Yılmaz, Tokat’ın Niksar ilçesindeki Bağımsız Diyanet Sen üyelerini Çamiçi yaylasında piknikli yemekte buluşturdu
2020-11-28 05:29:21
NİKSAR'DA BÜYÜYEN SENDİKA

Diyanet İşler Başkanlığı Taşra Teşkilatı'nda görev yapmakta iken 12-13 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Bağımsız Diyanet Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda GENEL MERKEZ DİSİPLİN KURULU üyesi ve Niksar Temsilcisi seçilen ŞİRİN ALİ YILMAZ Niksar’da Diyanet camiasındaki arkadaşlarını Bağımsız Diyanet Sen çatısı altında buluşturarak büyük bir işe imza attı.

Bağımsız Diyanet Sen Niksar İlçe Temsilcisi Şirin Ali Yılmaz üyelerine yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

 

Siyasiler, sendikaların üzerinden ellerini çeksinler. Diyanet çalışanları kendi hür iradeleriyle kendi ilkelerine göre sendikalarını değerlendirsin. Biz istiyoruz ki bütün Diyanet çalışanları barış, huzur ve devletine güvenerek işini yapsın. Ayrımcılık yapılmasın. Sendikasından dolayı kimse kimseyi dışlamasın. Ülkemizin ekonomisine katkı da bulunup, geleceğini güvence altına alsın, refah seviyesi yüksek bir şekilde yaşasın. Çalışma hayatımızdaki Haklarımızın korunması ve geliştirilmesi Hususunda Sendikalar artık hayatımızın bir parçası olmuş durumdalar. Hangi Sendikanın üyesi olursak olalım hiç birimizin birbirimizden üstünlüğü yoktur’’.

Müftülükte üst amirinden en alttaki memuruna kadar çalışan yetkililerin, sendikal tercihinden veya sendikal iradesinden dolayı hiçbir meslektaşımıza başka bir sendika üyesi olduğu için dışlama hakir görme ve ötekileştirme hakkına sahip olmadığını, bu şekilde davranmanın kanunen SUÇ olduğunu ciddi cezaları bulunduğunu buradan hatırlatmak isterim.

    Yılmaz ‘’Bağımsız Diyanet-sen olarak her zaman mazlumun mağdurun yanında olduğumuzu, kim olursa olsun her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı diklenmeden dik duracağımızı buradan belirtmek isterim. Kardeşlik hukukumuzu muhafaza ederek hak edenin hakkının verildiği adamına göre değil liyakata göre bir çalışma hayatı ve yine yıllarca görev yaparak emekliye ayrılmış görevlilerimiz ile şu anda bin bir türlü sıkıntılara katlanarak görev yapan vefakâr görevlilerimize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.’’ dedi.

#TOKATPRESS  #BAĞIMSIZDİYANETSEN #NİKSAR-ÇAMİÇİ #ŞİRİNALİYILMAZ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...