ORGANİK GÜBRE,SAĞLIKLI BESİN ve SAĞLIKLI NESİL

Solucanların dışkılarından oluşan solucan gübresi diğer hayvanların gübresinden farklı olarak, hissedilmeyecek kadar tıpkı orman toprağı gibi kokuyorlar ve muhtevasında bulunan azot nedeniyle asla bitkilerinizi yakmazlar. Solucan gübresinde toprağınızınkinden %4 ila %5 daha azot bulunur.
2020-02-22 21:19:17
ORGANİK GÜBRE,SAĞLIKLI BESİN ve SAĞLIKLI NESİL

Solucan gübresi kullanılan toprağın daha emici olmasını sağlar, nemi daha fazla tutarak bitkilerin tamamen kurumasını önler. Solucanlar gübresi kullanılan topraklarda çok sağlıklı olmasının en önemli nedenlerinden biri sayısız faydalı mikrop ve bakteriyi toprak ile buluşturmaktır.

 

Ayrıca gübrede besin emilimine yardımcı olan hümik asit bulunur. Yapılan çalışmalar sonucunda solucan gübresi kullanılarak ekim yapıldığında çimlenme ve fide büyümesinin gözle görünür oranda arttığını gözlemlenmiştir. Kısacası, solucan gübresi bahçe bitkileri için süper besin kaynağıdır. 

Bilim adamları solucan gübresinin topraktan ağır metalleri ve diğer toksinleri de kaldırdığını keşvetmiştir. Bu, özellikle düzenli depolama alanlarının ve diğer kirlenmiş alanların ıslahında yararlı olabilir. Bahçe toprağınız da sürekli kullandığınız gübre toprağın en ideal şekilde korunmasına yardımcı olur ve tabii ki, bu süreç devam ederek diğer yıllara aktarılır. 

Toprağınız da bir çok yararı olan solucan gübresini satın alarak saksı bitkilerinde kullanabilirsiniz. Çiçekleriniz de kullandığınız da farkı birkaç ay içerisinde gözlemleyeceksiniz. Birçok bahçıvan, ekim mevsimi geldiğinde açık hava kompost yığınlarına kırmızı kaliforniya solucanı vermekteler.

 

Bu sadece kompostlama sürecini hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda solucan döküntülerinin faydalarını nihai ürüne ekler.

% 100 saf! Organik Solucan Gübresi, kırmızı kaliforniya solucanlarının geride bıraktığı zenginleştirilmiş dışkıdır ve organik bitki besinleri ile doludur. Bu bitki büyümesine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda bitkinin hastalıklarla savaşmasına yardım eder.

 

ORGANİK GÜBRE=SAĞLIKLI BESİN=SAĞLIKLI NESİL=05312915412

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...