Şehit İbrahim Alıcı'yı On Binler Uğurladı

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik güçleri ile bölücü örgüt mensupları arasında çatışmada şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı'nın (26) cenazesi Erbaa merkez camii kılınan cenaze namazı sonrası Erbaa şehitliğinde toprağa verildi.
2021-10-16 18:25:28
Şehit İbrahim Alıcı'yı On Binler Uğurladı

Şehit oğlunun fotoğrafına sarılan anne Yeter Alıcı vatan sağ olsun diyerek gözyaşı döktü. Şehit’in annesi Yeter Alıcı’nın şehit oğlunun kamuflajlı askeri ceketini giymesi yürekleri dağladı.

 

Şehit’i son yolculuğuna on binler uğurladı. Sabah Erbaa devlet hastanesi morgundan alınan şehit’innaaşı baba evine götürülerek helallik alındı. Daha sonra şehit’in tabutu cenaze aracına konularak Erbaa merkez camisine getirilerek avlusundaki musalla taşına kondu.

 

Şehit’in tabutu başına gelen şehit babası Bekir Alıcı bir sandalyeye oturtularak taziyeleri kabul etti. Şehit’in erkek kardeşleri ve kız kardeşlerinin kolları arasında şehit oğlunun tabutu başına getirilen anne Yeter Alıcı ‘vatan sağ olsun, dört çocuk annesiyim bir kızım ve iki erkek evladım daha var. Onları da vermeye hazırım, şehit annesi olmak gurur veriyor. Acı büyük içim yanıyor. Böylemi gelecektin, böylemi olacaktı şehit oğlum yaktın beni. Neyi bölüşemiyorlar, neyin davası bu, artık şehitler gelmesin ocaklar sönmesin bitsin acılar’ diyerek gözyaşı döktü.

 

Şehit’in cenaze namazı Erbaa merkez camisinde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası musalla taşından alınıp tören mangası ve vatandaşların elleri üzerinde taşınarak cenaze aracına kondu şehit’in tabutu Erbaa şehitliğine götürülerek toprağa verildi.

Cenaze törenine Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroglu, İl Emniyet Müdürü, Askeri Erkan ve Onbinlerce Erbaalı katıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...