Şehit İsmail Anayurt Erbaa’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Suriye’nin İdlib Bölgesinde yaralanan ve kaldırıldığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er İsmail Anayurt için Erbaa İlçesi Büyük Camii’de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tören düzenlendi.
2021-07-26 01:46:19
Şehit İsmail Anayurt Erbaa’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Cenaze Törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Kadim Durmaz ve Yücel Bulut, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P.Albay Ayhan Ocak, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, protokol üyeleri ile şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehit İsmail Anayurt'un cenazesi, evinde helallik alınmasının ardından Büyük Camiinde kılınan cenaze namazını sonrası ebediyete uğurlandı.

Şehidin defnedilmesinin ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem şehidin cenazesine sarılan Türk Bayrağını şehidin babası Dursun Anayurt’a teslim etti. Vali Dr. Ozan Balcı, şehit ailesinin acısını paylaşarak, taziyelerini iletti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...