TGF : GAZETECİLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR!

Son günlerde Nevsehir ve Tarsus Cemiyetlerine yapılan saldırı kınandı
2021-10-16 17:32:32
TGF : GAZETECİLER SAHİPSİZ DEĞİLDİR!

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ait araç kundaklandı. İki kişi tarafından yaklaşık on beş dakika uğraşılarak molotof ile yakılan araç hurdaya döndü.
Polis ekipleri tarafından güvenlik kameraları incelenerek tespit edilen Suriyeli iki kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.
Dün gece de Tarsus Medya Mensupları Derneği üyelerinin içeride bulunduğu bir saatte kimliği belirsiz kişilerce cemiyetin dış kapısı kurşunlandı.
Her iki olayda da can kaybı ve yaralanan olmadı.
Yaşanan olaylarla ilgi Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca bir açıklama yaptı.
Karaca, “Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyetine yapılan saldırılarla basın susturulmak mı isteniyor? Federasyonumuza üye cemiyetlerimize yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Basın sahipsiz değildir, sonuna kadar bu olayların takipçisi olacağız. Yapılan her iki saldırının da planlı şekilde yapıldığı kanaatindeyiz. Faillerinin ve azmettiricilerinin bir an önce tespit edilip yakalanarak gerekli cezai işlemlerin yapılması için hem Nevşehir emniyeti ve adli makamlarını hem de Mersin emniyet ve adli makamlarını basına yapılan bu çirkin saldırıları bir an önce aydınlatması için göreve davet ediyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...