Tokat'ta 5 Yılda 100 Bin Koyun Meralarla Buluşacak

Tokat’ta küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi kapsamında“Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi ile 5 yılda Tokat’ta 100 bin koyunun meralarla buluşacak.
2020-01-20 09:17:59
Tokat'ta 5 Yılda 100 Bin Koyun Meralarla Buluşacak

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Tarım Tokat küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla başlatılan “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesi ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Sürdürülebilir, geliştiren ve iyileştiren çalışmalarla çiftçilerin sürekli destekleneceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, 5 yılda 100 bin koyunun Tokat’ta meralarla buluşmasının hedeflendiğini söyledi.

Kurulacak sistem ile projenin kişilerden bağımsız olarak işleyeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, proje ile çiftçinin ve köylünün zenginleşmesine destek olunacağını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Fidanlık Şefi Salih Eraydın ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...