TOSKAP: Tokat'ı sev, Tokat'ta üret, Tokat'ta tüket

Tokat Belediyesi ve Tokat Sivil Kalkınma Platformu (TOSKAP) tarafından başlatılan 'Tokat'ı sev, Tokat'ta üret, Tokat'ta tüket' kampanyası tanıtım toplantısı yapılarak, kent merkezindeki işyerlerinin camına stikerlar yapıştırıldı.
2020-05-31 23:31:11
TOSKAP: Tokat'ı sev, Tokat'ta üret, Tokat'ta tüket

TOSKAP işbirliğiyle Tokat'ı sev, Tokat'ta üret, Tokat'ta tüket kampanyasının tanıtım toplantısı yapıldı. Kent merkezinde bulunan Taşhan'da yapılan kampanya tanıtımına, Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile TOSKAP'ı temsilen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya ve Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan katıldı.

Kampanyanın kentteki ekonominin iyileştirilmesine ciddi katkı sağlayacağına inandıklarını söyleyen Tokat TSO Başkanı Ali Çelik, "Toplumların bu tür krizlerden çıkışı için oturup bir takım ciddi, yapısal, sağlıklı, ileriye dönük kararlar alması lazım. Biz de şehri yöneten insanlar olarak hep birlikte kafa kafaya verdik. Öncelikle bu kadar yerel, milli rezervi, değeri olan bir şehrin bu tür krizlerden bu kadar çabuk etkilenmemesi gerektiğini düşündük. Yani bizim aslında bizim rezervimiz var, imkanımız var ama bunları kullanamıyoruz, değerlendiremiyoruz. Yapısal sorunlarımız var ya da dokusal sorunlarımız var, kendi içimizde bir takım üretimi, çalışmayı, birlikteliği arttıracak eksikliklerimiz var diye düşündük. İşin temelde psikolojisinden başladık. Sizlere de bugün tanıtımını yaptığımız bu kampanya ile bunu duyuracağız. Aslında krizler zaman zaman toplumlar için bir fırsata da dönüşebiliyor. Bunu kabul etmemiz lazım. Geçmişte istikametimizi yanlış yönlendirmiş olduğumuz bir takım suni sektörlerde yaşanan olumsuzluklar, bizim gerçekte olmamız gereken yerlere bizi götürebilir. O yüzden oturup hep birlikte bir takım kararlar almamız lazım" dedi.

Türkiye'de ya da dünyanın her hangi bir yerinde olan ürünlerin Tokat'ta da olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise "Tokat'ı sev! Evet önce Tokat'ı sevmek gerek. Ardından Tokat'taki değerlere sahip çıkmak gerek. Tokat'ta üretmek, Tokat'ta tüketmek çok önemli kavramlar. Bunun hem altının çizilmesi, hem de içinin doldurulması çok büyük önem arz ediyor. Arzu ettiğimiz husus şu. Başta esnaflarımızdan başlamak üzere her birimizi günlük hayatında bir takım ihtiyaçları var. Gıda ihtiyacımız var, giyecek ihtiyacımız var, kullandığımız eşyalarla ilgili bir çok ihtiyaçlarımız var. Bu ihtiyaçlardan hepsi Tokat'ta mevcut. Tokat'ta olmayıp da İstanbulda Ankara'da olan veya İstanbul'da Ankara'da, İzmir'de, New York'ta, Amsterdam'da, Paris'te olup da burada olmayan bir şey var mı soruyorum? Yok! Hepsi var. Olmayan hiçbir şey yok. O zaman biz ne yapacağız? O zaman biz burada tüketeceğiz. Burada alışverişlerimizi yapmalı, burada gereksinimleri, ihtiyaçlarımızı sağlamalı ve Tokat'ın insanına, Tokat'ın esnafına bu katkıyı sağlamalıyız" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...