Vali Balcı kabartma Kuran-ı Kerim hediye etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Lisesi’nde 10 görme engelli öğrenciye kabartma Kur’an-ı Kerim hediye etti.
2021-10-16 18:17:00
Vali Balcı kabartma Kuran-ı Kerim hediye etti

Kitap Tokat projesi kapsamında dağıtılan kabartma Kur’an-ı Kerim dağıtım töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Engelli yavrularımızın hayatına değer katmak, ailelerin işini kolaylaştırmak bizim görevimiz. İnşallah bundan sonraki dönemde de engelli çocuklarımızı sarıp sarmalamak, onların problemlerini gidermek hayatlarını kolaylaştırmak için kamusal faaliyet ve hizmetlerimizi her alanda arttıracağız.” dedi.

 

Tokat’ta engelli çocukların ihtiyaçlarını karşılamak, ailelerine destek vermek için çok güzel işler yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  bu konuda devletin şefkat elinin  engellileri sarıp sarmaladığını kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “ Engelli çocuklarımızı koruyor gözetiyoruz. Tokat bu konuda da örnek sayılabilir. Mesela Rehabilitasyon Merkezimizde  130’a yakın engelli çocuğumuza bakıyoruz. Bu çok önemli bir şey. Kimse aç açıkta değil. Bunun yanında devletimiz, hükümetimiz sosyal politikalar konusunda da başarılı. Evde engelli çocuklarımıza bakıyoruz. Annesine babasına destek veriyoruz. Özel rehabilitasyon merkezleri gelişti. Ülkemiz son zamanda engelli yavrularımızın, engelli insanlarımızın hayatlarını kolaylaştırma, yaşamlarına değer katma konusunda mesafe aldı. Emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyoruz. Devlet olarak bununla gurur duyuyoruz. İstediğimiz hedeflere ulaştık mı? Elbette ki mükemmele ulaşmak için çalışacağız. Asla yeter demek yok. Eksiğimiz gediğimizde var. Ama iyi niyetle, aşkla, sevgiyle, merhametle, yılmadan, yılgınlık göstermeden mücadele ederek engelli  çocuklarımızın, insanlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. İfade ettiğim gibi onların dertlerini çözmek, ailelerin sorunlarını bilmek, içselleştirmek, yüreğimizde hissetmek ve çözmekle de büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün ki proje de bunlardan biri. Türkiye’de de güzel örnek olabilecek bir proje. Başta bu projeyi gerçekleştirdiği için Müftülüğümüz olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze, emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Kabartmalar yapılmış, ses düzeni kurulmuş, teknolojinin son imkânlarından yararlanılarak hazırlanmış güzel bir proje. İnşallah engelli çocuklarımıza yavrularımıza yönelik bundan sonraki projelerimizi de arttıracağız, onları daha da mutlu edeceğiz. Tekrar emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Sevgili öğrencilerimizi de gözlerinden öpüyorum, sevgiyle kucaklıyorum. Onlara başarılar diliyorum. “ diye konuştu.

Program sırasında görme engelli bir öğrenci annesinin kendisine Kur'an-ı Kerim okumasını öğrettiğini söyledi. Öğrenciyi tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, annesine vermesi için çocuğa Hz. Muhammed'in Hayatı isimli kitabı hediye etti.

Programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...