Vali Dr. Ozan Balcı'nın Yarıyıl Tatili Mesajı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'nın Yarıyıl Tatili Mesajı yayınladı.
2021-10-16 17:13:49
 Vali Dr. Ozan Balcı'nın Yarıyıl Tatili Mesajı

2019-2020 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesiyle birlikte, Tokat genelinde 633 okulda karne alan 102 bin 906 öğrenci ile 8 bin 634 öğretmen tatile giriyor. Bütün öğretmenlerimizi çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,
Birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyor, karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyorum.

Sevgili Öğretmenler ,
Eğitimi sahiplenmek, eğitime destek vermek, Türkiye’yi sahiplenmek; Türkiye’ye sahip çıkmak, çocuklarımıza, Tokat'ımıza, Tokat'ımızın geleceğine sahip çıkmaktır.

Güçlü Türkiye’ye inanıyoruz. Güçlü Türkiye’nin güçlü çocuklarının olması lazım. O yüzden bizim geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Bu da bilgi, kültür, sanat ile olacak. Hatta çocuklarımız kendi yerli ve milli değerlerini öğrenecek. Pergelin bir ucu sabit kalacak. Ama aynı zamanda da dünyayı algılayacak, anlamlandıracak, kavrayacak, analitik düşünebilen, eleştiri yeteneğine sahip, sorgulayıcı akla sahip, özgür, karakterli, ahlaklı, kendi milli ve manevi değerleriyle gurur duyan, alnı dimdik, dünya çocuklarıyla rekabet edebilen çocuklar yetiştirmesine destek vermek bizim görevimiz. Bu işi zaten fedakar, cefakar öğretmenlerimiz yapıyor. Onların anlamlı gayretlerini yakından takip ediyorum, görüyorum ve destekliyorum.

Çocuklarımızı vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm Milli Eğitim Teşkilatımızı tebrik ediyor, kendilerini geleceğe hazırlayan tüm öğrencilerimize, aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yarıyıl tatili diliyorum dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...