Vali 'Geleceğimizi' ağırladı

Vali Dr. Ozan Balcı, Ortaokul Meclis Başkanları ile Valilik toplantı salonunda bir araya geldi.
2021-10-16 17:56:32
Vali 'Geleceğimizi' ağırladı

Tokat merkez, ilçe ve belde ortaokulları meclis başkanları ile buluşan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

Okul Meclis Başkanları başkan olarak okularından yaptıkları faaliyetler ve okullarında yürütülen spor ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı’ya bilgiler verdiler. Okulda yapılan etkinlikler, öğrencilerin ilgi duydukları spor dalları, okulların kütüphane durumları, spor takımları  hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere kitap okumaları, okullarındaki tüm öğrencilerin kütüphaneye üye olmalarının sağlanması tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere sporla ilgilenip ilgilenmediklerini soran Vali Dr. Ozan Balcı, her öğrencinin en az bir spor branşı ile uğraşmasını söyledi. Spor Tokat projesini başlattıklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, her okulun folklor, voleybol, basketbol, atletizm gibi spor takımları olması gerektiğini belirterek bu kapsamda başarılı olan okulların bahçesine basketbol, voleybol ve saha yapılacağını ifade etti.

Valiliğimiz tarafından Kitap Tokat projesi kapsamında okullara gönderilen kitapların okunmasıyla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin TV'yi az seyretmelerini isteyerek hergün 1 saat kitap okumalarını belirtti. Vali Ozan Balcı, Kitap Tokat kapsamında yapılan okuma yarışmalarında başarılı olacak okullara ödül olarak Z-Kütüphane yapılacağını keydetti.

Diş, taramalarının yapılmaya başlandığını öğrencilere söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, diş taraması ile kalınmadığını dişlerin tedavilerinin de yapıldığını belirtti.

Vali Dr. Ozan Balcı, okul meclis başkanlarından okulda maddi imkanı yeterli olmayan arkadaşlarını tespit edip, okul yönetimine bildirmelerini istedi. Vali Ozan Balcı, çocuklara okullarının temiz tutulması, en az 3 dil öğrenmelerini, okullarında tiyatro ve piyes ekibi kurmlarını, en az yüz kişilik koro ve folklor ekiplerinin oluşturulması tavsiyelerinde bulundu.

Öğrencilere başarılı olmanın kurallarını anlatan Vali Dr. Ozan Balcı, başarılı olmanın yolunun iyi bir insan olmaktan geçtiğini belirterek,  “Hedefimiz öncelikle kaliteli bir insan olmak olsun.” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda da öğrencilere nasihatte bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Uyuşturucuya dikkat edin. Okul çevrelerinde gördüğünüz şüpheli durumları okul idaresi ile paylaşın. Hiç birinizin uyuşturucuya bulaşmaması lazım.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Hepiniz çok kıymetlisiniz. Sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün hayatınız boyunca başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, programın sonunda öğrencilere kitap hediye ederek öğrencilerle birlikte fotoğraf çekindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...