Yaşam İçin Kısa Bir Mola

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulama noktalarını gezdi.
2020-02-22 22:13:17
Yaşam İçin Kısa Bir Mola

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı nedeniyle Niksar ilçesi D-100 yolunda uygulama yapıp sürücülere çay, su, kolonya ve şeker ikramında bulundu.

Araçtan indirilen sürücüler uygulama noktasına yerleştirilen spor aletlerine yönlendirildi. Burada bir süre spor yaptırılan sürücülerin kaslarını açmaları ve dikkatlerini toplamaları sağlandı. Spor yapan sürücülere daha sonra 'Yaşam için kısa bir mola' sloganıyla başlatılan proje kapsamında polis kontrol noktasına kurulan yaşam tüneli çadırında uymaları gereken trafik kuralları izlettirildi. İl genelindeki uygulama noktalarını gezen Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan ise sürücülerle sohbet ederek, yanlarındaki çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, bayram tatili boyunca uygulamaların il genelinde devam edeceğini söyledi. Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat'ta da yüzde 30 civarında ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında azalma olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunun sebebi sıkı denetimlerin yapılması. Vatandaşlarımızın birinin bile parmağının kanamasını istemiyoruz. Ölümlü ve trafik kazalarını azaltmaya kararlıyız. 'Yaşam için kısa bir mola' sloganıyla başlatılan proje ile yaşam tüneli çadırında sürücülere polis ekiplerimiz 2 dakikalık video izletiyor. Ayrıca bölge trafik ekiplerimiz uygulama noktasında spor aletleri kurdu. Burada 3-4 dakikalık spor egzersizleri yaptırıp, vücudun kendisine gelmesini sağlıyoruz. Burada bayram dolayısıyla arkadaşlarımızın sürücülerimize ikramları da var" diye konuştu.

Trafikte güvenliğin sağlanması için İçişleri Bakanlığınca, “Bu Bayramın Hediyesi Kemerin Sesi sloganıyla’ ‘Kemerin Ses Getirsin’ kampanyasından da bahseden Vali Dr. Ozan Balcı, ödüllü video yarışması kapsamında aileleri ile seyahat eden çocukların, sürücü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek "TrafikEgm" twitter adresine göndererek yarışmaya katılmalarını istedi. Vali Dr. Ozan Balcı, gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edileceğini ifade etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, seyahat eden çocuklara kırmızı düdük ve trafik kurallarının anlatıldığı broşür hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...