Mahmut Delen
20-01-2020

AK Parti'ye neden kızgınım?

Ezilenlerin umudu olarak çıkmış, "Yeni Türkiye" mottosu ile zihniyet devrimi gerçekleştirmiş bir hareketin, eski Türkiye siyasetine prim kazandıracak büyük politik hatalar yapmasından dolayı kızgınım.

Bir yerde x partisinden belediye başkanı seçilen bir lavuğun şehrindeki yabancı uyruklu kişiler ile ilgili zırvalarını okuduktan sonra bu duyguya daha çok kapıldım. Şu anda AK Parti siyasetine en çok şu soru lazımdır: "Ne oldu da vatandaşların bir kısmı, onlarca yıl öncesinin bayat siyasi argümanlarını kullananları, bana karşı tercih eder oldular?" Kanaatim odur ki bu sualin cevabı, partinin kaderini de tayin edecek bir rol oynayacak.

Bu yabancı karşıtlığı meselesinin özelinde de şunu söylemem gerekir. Bu sözde başkanın kitlesi diyormuş ki, şimdi sırada yabancı işyeri ruhsatlarının iptali var. İki uyduruktan siyasi denge sonrası hasbelkader belediye kazanıp, ülkenin ve Türklüğün bütün değerlerini yok sayamazsınız efendiler. Yabancılar/sığınmacılar ile alakalı birtakım sorunlar tespit etmiş olabilirsiniz. Bunlarda haklı da olabilirsiniz. Ama onlara devlet politikalarının hilafına yaşam hakkı tanımazsanız, bu iş olmaz. Size sosyal yardım yok deyip, haklarında kışkırtıcı sözler söyleyip, bir de çalışma haklarını elinden alırsanız, gönlünüzde bir eyalet taşıyor olabilirsiniz. Belediye mührü sizin kafa yapınızın tatbik edilmesi için teslim edilmedi tarafınıza. Berbat bir dil, berbat bir zihniyet ve berbat bir uygulama.

Burası Türkiye. Burayı klasik bir ulus devlet sayanlar, avucunu yalasın. Umarım bu zihniyeti hortlatmaya çalışan tiplere, partileri içindeki vicdanlı kişiler uygun cevabı verirler.

https://www.facebook.com/mahmuddelen?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...