Erdal Karakaş
24-01-2020

Geçmişte ve gelecekte iziniz var

Köy öğretmenleri, Dağ başında bulutların altında.Toprak kokar elleri,Pantolonunda çamur lekesi var.Pis değil ki, vatan toprağı kokar,Kars'tan Edirne'ye kadar.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren O dur hep geleceğe güvenle gülümseyen.Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan.Odur eli öpülen, odur fedakâr insan

Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz, geçmişte ve gelecekte iziniz var.

Çocuk ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ancak, o ölçüde anlamlı bir görevi yüklenen sizler, ülkenizin geleceğinin kurulmasında yadsınamaz bir rol oynamaktasınız. Bizler de öğretmenlerimize duyduğumuz borcun, tıpkı vatan borcu gibi, insanlık borcu gibi ömür boyu taşınacak ve hiçbir şekilde ödenmeyecek bir manevi yükümlülük olduğunu biliyoruz. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, aileniz, çalışma arkadaşlarınız ve öğrencilerinizle daha mutlu, başarılı ve huzurlu olmanızı diliyorum. Sizler yalnızca 'da değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz, geçmişte ve gelecekte iziniz var. En zor şartlarda ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...