Erdal Karakaş
07-05-2021

Ne olacak bu Niksar'ın hali

Kiminle selamlaşıp hal hatır sorsam, ayaküstü sohbetlerde dahil ,konu geliyor ,Ne olacak bu Türkiye'nin hali ,ne olacak bu Cumhur ittifakının hali, ne olacak bu ekonomini hali diye soruluyor . Biz Türkiye için, Tokat olarak 5 tane vekil gönderdik o sayın vekillerimizin sorunu. Cumhur ittifakı içinde bizim yapacak bir şeyimiz yok oda Sayın Parti Başkanlarının sorunu. Bize düşen taraf ise Ekonominin Hali, Şimdi ben buradan Sayın Mülki Amir,Belediye Başkanı,Siyasiler,Bürokratlar,Odalar,Dernekler kısacası Niksar'a yön veren Yöneticilerimize soruyorum;

Ne Olacak Bu Niksar'ın Hali?

Cevap vermeyecekler biliyorum. Mülki amir kimseye dokunmama,siyasiler tayin işleri ve Partisine üye toplamak su akar iken testisini doldurmak ile ,odalar aidat toplama, dernekler ise kasalarını doldurmakla meşgul oldukları için bu soruya kafa yorma zamanları olmayacaktır.

yaşadığımız şehrin farkında değiliz/değiller Tarih bakımından zenginiz toprak bakımından zenginiz ama Domatesi dışarıdan getirip yiyoruz . Neden ? üretmiyoruz Kavak dikmişiz, kendimizi zehirliyoruz. Konum olarak karadenizin Antalya'sıyız Niksar ovası gibi bir verimli toprağa sahibiz istihdam alıp nüfusumuz artacağı yere sürekli azalıyor göç veriyoruz. Kimse bunu sorgulamıyor ve hiç kimsede buna önlem almıyor. istihdam yaratmak için park yapıyoruz ama bilmiyoruz ki o parka parası olan gidecek , parası olmayan Niksar'dan kaçmanın yollarını arayıp başka bir yere yerleşecek. Niksar 'da Karadeniz'i besleyecek ova var bu ovanında hiç bir eksiği yok suyu verimliliği yerinde, bu topraklar imara açılmaz, ekilirse, üretim/istihdam başlayacak. Bunun için İlçe Tarım ve Ziraat odası kolları bir an önce sıvamalı ovada kavaklar yerine seralar olmalı köylüyü bilinçli tarıma yönlendirmeliler her toprak sahibi mevsimlik ürün yetiştirip satmalı hal böyle olduğu zaman istihdam olur göç durur. Niksar'da yaşayanlar olarak ekonomik endişe duymayız. Rızk Allah'tandır bilincinde olan bir insan rızkı için endişe duyuyorsa inancı ile ikileme düşer. Bazen sosyal medya hesabımdan siyasilere ve mülki amirlere sitem ediyorum maksadım onları ne eleştirmek nede iş öğretmek. Sitemim her gün eriyen, küçülen Niksar var işsiz fukara bir Niksar'lı var ve Kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına verilen binlerce dilekçe var. Bunlara yardım etmek yerine bu insanları kalkındırıp iş güç sahibi yapılma çabasının olmamasındandır. Sayın Belediye Başkanımızın bir sosyal medya paylaşımının altına yapılan yorum dikkatimi çekti. Başkan HDP deki bir kadına tecavüz olayını kınamış ve medyayı duyarsız kalmakla eleştirmiş. Vatandaş yorum yapmış. 'Başkanım Pazar kurulduğu zaman Bengiler caddesinde trafik felç oluyor,çile çekiyoruz resmen bu konu ile ilgilenin' bırakın HDP yi dercesine. Medyayı duyarsız kalmakla eleştiren başkan malesef yoruma duyarsız kalmış ve cevap vermemiş.

Sayın Başkanımıza buradan ricamdır. Yönettiği şehirde neler oluyor,Savunmasız ve kimsesiz kız çocuklarına neden yeteri kadar sahip çıkılmıyor. Bu sorunun cevabını ve muhataplarını bulsun ve HDP'li kadına gösterdiği duyarlılığı yönettiği şehrin çocuklarına da göstersin

Niksar'lı olarak Ankara'daki siyasilerin yapacaklarına kafa yorduğumuz kadar kalkınmaya kafa yorar isek, üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...