Erdal Karakaş
20-01-2020

Rahatladın mı Müdür ?

Dün Niksar Milli Eğitim Müdürü Sayın Muzaffer BOLAT'ın Niksar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınıp, görevlendirme ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine verildiği haberi düştü. Sayın müdürü takip ettiğim kadarı ile bu görevlendirmeyi hak etti.

Neden mi?

Sayın Müdür Niksar'ın kanunlarını tanımaz, Devletin kanunlarını uygular. Siyasetin dediğini yapmaz Milletvekiline  yönetmeliği hatırlatır. Rahata alışmış makam sahiplerini rahatsız eder,okulları,pansiyonları,kantinleri,öğrenci servislerini hatta kalorifer kazanlarını bile sürekli denetlerdi. Hele bi keresinde okulun birinde sesli bir şekilde çalışan buzdolabı görür gidip kapısını açar dolabın kapı contaları eskimiş içinde ise 3-5 zeytin ve kedi doyurmayacak kadar peynir vardır. Okul idaresine dolabın bu şekilde fazla enerji tüketeceğini ve içindekiler içinde dolabın çalışmasını lüzumsüz olduğunu belirtirek tasarruf ricasında bulunur. Tasarruf demişken, Bir kez Tokat'a gidiyorum Sayın Müdürde Minibüste selamlaştıktan sonra hayırdır Müdürüm dedim. Tokat'ta toplantısının olduğunu söyledi. Müdürüm Milli eğitimin aracı yokmu ki diye sordum, var Allah'a şükür ama ne gerek var bunun için aracı kullanmaya böyle daha tasarruflu dedi. Sinirlendim içimden bari toplantıya giderken bilet parasını da cebinden öde müdürüm dedim öyle yapıyorum zaten demez mi hepten çıldırdım çünkü ben daha önce böyle müdür görmedim. Biz Devletin malı deniz yemeyen keriz mantığı ile yetiştik ya tuhafıma gitti.

Sayın Müdürü Hayırlı olsun dileklerimi belirtmek için aradım  bana demez mi ; 'Müdürlük yapmak zorunda değilim ama görevimi doğru yapmak zorundayım'  diye. Giderken hatalarını hatırlatayım da gittiği yerde teklar etmesin diye geçtim bu klavyenin başına .. 

Arı kovanına çomak sokmayacaksın,Siyasiler ne diyorsa kanunlara bakmadan, devleti düşünmeden hemen yapacaksın, Kim mesaiye gelmiş kim geç gelmiş kim gelmemiş takibini yapmayacaksın, çalışmadığı halde ek ders alanları haram helal uyarısı yapmayacaksın, Ahlaksızlıkların üstünü örteceksin, Hz Ömer edabıyatı yapacak Karun gibi görev yapacaksın en önemlisi de çok yiyecek oturduğun koltuğu dolduracaksın. Eğer koltuğunda oturmak istiyorsan İnşallah kaybeden yine Niksar olmaz.. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz yapın!...